Mekáč

Ako správna matka sedím s dvoma deťmi v mekáči. Pôvodne sme išli na zmrzku… skončili sme s veľkým menu.

V čase, keď sa všade hemžia informácie o zdravej výžive a bio potravinách, ja zaparkujem vo fast-foode.
Snažím sa cez to preniesť, hoci mi v tom moje materské svedomie urputne bráni, obzerám sa, či náhodou neuvidím aj iných ľudí, ktorí ma budú prebodávať pohľadom aspoň tak intenzívne, ako to robí spomenuté svedomie. A v tom vidím inú matku tiež s dvoma deťmi na prechádzke ako sa na mňa pozerá. A myslím si, že som zbadala práve JU, tú, ktorá ma odsudzuje a myslí si, že som otrasná matka, ktorá tlačí do detí nezdravé fast-foody, z ktorých priberú a už nikdy neschudnú, budú mať naveky tráviace ťažkosti a nikdy mi neodpustia, že to JA, vlastná matka, som ich naučila holdovať nezdravým jedlám. Z myšlienok ma preberá až pohľad na tú istú matku, snažiacu sa tváriť rovnako nenápadne, ako sa o to pokúšam hodnú chvíľu aj ja, ako si prisadá ku stolu vedľa, otvára veľké papierové vrecko a ponúka z jedla aj svojim deťom.

Zrazu je z nej na malý moment moja najlepšia kamoška, spriaznená duša, preto jej doprajem a tvárim sa, že ju nevidím, že tam nesedí rovnako ako tam nesedím ani ja.

Možno aj ona dnes ráno prežila malé nervové zrútenie, keď si všimla, aký neporiadok dokáže vytvoriť za pár hodín štvorčlenná rodina a prišla sa sem potešiť, zrelaxovať. Možno aj jej menu obsahovalo skvelú kávu, ktorú iba pre ňu pripravil niekto iný, po návrate domov sa už nemusí plašiť s varením, urobila si s deťmi malý výlet a vypadla z každodenného stereotypu posledných dní strávených doma.

Koniec koncov, raz za čas môže byť aj s mamkou zábava. Nemusí byť stále iba mamkou-generálkou.

Zdieľať
Katarina Havrilova

O autorovi Katarina Havrilova

Katarína je šťastná mladá žena, manželka skvelého muža, matka dvoch veselých detí s množstvom energie. Vyštudovala masmediálne štúdiá a žurnalistiku, ale po škole ju vietor zavial medzi “ajtíčkarov”. Pri malých deťoch znova objavuje radosť v kreslení, modelovaní, skladaní kociek a iných detských hrách. Raz by sa chcela naučiť hrať na saxofóne a šiť na stroji. Nerada četuje s ľuďmi na sociálnych sieťach. Dlhodobo hľadá spôsob, ako čo najmenej zraniť svoje deti.

Mohlo By Vás Tiež Zaujímať

8 komentárov na “Mekáč

 1. Avatar

  Zrelaxovať do mekáča? Please! Neodsudzujem, je to Vaša vec. Ale len som chcela poznamenať, že sú aj iné miesta na relax a kávu, ktorú Vám pripraví niekto iný :)

  • Katarina Havrilova

   Dakujem za komentar, farbi. Samozrejme, ze su aj ine miesta, chodime aj inam. Tymto clankom som len chcela naznacit, ze mysel sucasnej matky je silne ovplyvnovana novymi trendmi vo vychove a v istych chvilach zabudame na slobodu.

 2. Katka

  Aj ja občas vezmem syna do Mekáča za odmenu. Myslím, že na tom nie je nič odsúdeniahodné. Veď tam človek nechodí jesť 5x denne každý deň. :-) A kávu majú fakt dobrú, rada pri nej zrelaxujem a vypnem a prečítam si dennú tlač.

  • Katarina Havrilova

   Pravda. Dakujem za komentar, Katka :)

 3. Lydia

  Katka, my sme tam raz zablúdili s kamoškou a našimi deviatimi deťmi. Nie som si úplne istá, či sa nám podarilo tváriť, že tam nie sme :D

  • Katarina Havrilova

   S deviatimi? Uff, to musela byt ina sranda :) Paci sa mi slovo „zabludili“ :D

 4. Avatar

  Katka, krásne napísané, naozaj zo srdca :) Pohladilo ma to na srdiečku :)

  • Katarina Havrilova

   Dakujem, Stanka :)

Zanechať komentár

Váš email nebude zverejnený. Povinné položky sú označené *