Požehnanie

Advent Day 5
Advent Day 5

Požehnám ťa… a budeš požehnaním pre ostatných. 1 Moj. 12:2

Už si zažila požehnanie? Aké to je?

Keď Gabriel prišiel za Máriou, povedal jej: „Požehnaná si medzi ženami.“ A Alžbeta  neskôr povedala: „Blahoslavená, ktorá uverila.“ V 1. Mojžišovej knihe Boh Abrahámovi zasľubuje požehnanie deťmi a krajinou.

Zdá sa, že požehnanie je niečo od Boha, niečo materiálne (dieťa, krajina) a tvorí pocit, ktorý je vidieť.

Abrahám a Mária sú dosť veľké osobnosti,… čo ty a ja?

„Požehnám ťa“. Je toto zasľúbenie aj pre nás?

Vo svojej novej knihe, Ann Voskampová hovorí:

„ Požehnám ťa, hovorí Boh, ktorý prichádza tam, kde sa nachádzaš… On ťa nezaťaží. On ťa nezlomí. On ťa požehná.“

Ale je tu viac. Boh nám nielen zasľubuje, že nás požehná, ale aj to, že budeme požehnaním pre ostatných. Je to prepojené. Najprv prežijeme ako nás Boh požehnáva a potom ako sme my požehnaním pre iných.

Ann dodáva:

„ Osobné požehnania ťa zahrnú ako prvú. Potom sa stávaš požehnaním pre svet. Budeš natoľko požehnaním, nakoľko si ho prežila sama… iba keď otvoríš dary požehnania, môžeš sa stať darom požehnania pre druhých.“

Tak teda ako získavame požehnanie od Boha?

Ako Mária, „ pretože uveríme“. Uveriť v čo? Bohu a Jeho zasľúbeniam. Sú pravdivé.

„ Viera je dar od Boha. Je ním aj vzduch, ale musíš sa nadýchnuť, je ním aj chlieb, ale musíš ho jesť, je ním aj voda, ale musíš sa napiť.“ – DL Moody

A čo s vierou?… musíš ju zažiť.

Ako ťa Boh požehnal? Ako to vyzeralo?

Zdieľať
Avatar

O autorovi Kim Shepperson

Už podľa mena zistíš, že Kim nie je Slovenka (a ani jej manžel nie je). Sú to Američania, ktorí od roku 2001 nazývajú Žilinu svojím domovom. Jej štyri deti hovoria po slovensky oveľa lepšie ako ona, dokonca aj jej osem ročný syn. Väčšinu dní ju nájdete v kuchyni pri príprave jedál, rozprávaní sa s priateľmi alebo upratovaní. Pri jej stole je stále miesto pre hostí. Cení si ľudí, ktorí sú otvorení, úprimní a praktickí. Nebojí sa hovoriť o svojich vlastných životných ťažkostiach a o tom, ako mení zmätok na dokonalosť. Miluje čítanie. Študovala za učiteľku a zdravotnú sestru a je známa použitím sekundového lepidla, keď sa jej deti porezali. Vôbec nie je nadšená, keď jej deti nevedia nájsť čisté ponožky, ktoré by si mohli obliecť do školy alebo keď nevyjde slnko.

Mohlo By Vás Tiež Zaujímať

Zanechať komentár

Váš email nebude zverejnený. Povinné položky sú označené *